HAKKIMIZDA

                                                            116-Creativity-text_HR
Profesyonel kariyerinde 25 yılı geride bırakan İpek Koray, 2010’dan beri tüm mimari ve iç mimari çalışmalarını özgün, sanatla içiçe, eski İstanbul dokulu bir semt olan Arnavutköy’deki ofisinden gerçekleştirmektedir.

1921 Yunan yapısı bu dört katlı tarihi kagir bina; yapısal özellikleri bozulmadan ”bize sunulan bu mimari ödülü koruyarak” özenle restore edilip, İpek Koray Design Team’e ev sahipliği yapmaktadır. Binanın karakteristik özellikleri, yüksek tavanları, 40cm’lik taşıyıcı tuğla duvarları, alçı süslemeleri, mozaik döşemeleri, mükemmel işçilikli mermer merdivenleri, içinde çalışan genç tasarımcı mimarlar için esin kaynağı olmanın ötesinde bir yol gösterici rehber niteliğindedir.

16Boğaz’ın sunduğu mevsimsel renk, ışık ve geçişler; sokağın sunduğu kedi, köpek ve sokak satıcıları ile harmanlanıp ofisimizi tam bir yaratıcı üretim merkezi haline getirmektedir. Böylece sloganımız kendiliğinden oluştu: ”Geçmişe saygı / Geleceğe güven”. Bu motto ışığında hedefimiz; yaratıcı, cesur, kişilikli mekan ve tasarımlar ortaya koyabilmektir.