TASARIM YAKLAŞIMI

”If you want an easy life, don’t be an architect”  Zaha Hadid


İpek Koray ve ekibi çağdaş, gerçekçi bir dışavurum ile sade ama kişilikli, yerine göre iddialı mekan ve tasarımların peşinde.

Amaç; her şeyden önce fonksiyon ve iletişim olarak doğru ve olabildiğince eksiksiz işleyen mekanlarda (iç-dış) çözüme ulaştıktan sonra, cesur dokunuşlarla vurgulanmak istenen ögeleri önce çıkarmaktır. Ev, otel, restaurant, mağaza, işyeri, okul, hastane, müze, kültür merkezi… Hangi proje olursa olsun birikimleri aktarırken, 21.yy’ın gerçeklerini gözardı etmeden ve dünya ekolojik dengelerine saygı göstererek kaotik karmaşaları, yorgunluk ve yükleri atabildiğimiz, ruhen ve bedenen dinlenebildiğimiz çağdaş sahneler yaratmaktır.

Arzu edilen; ekip olarak insani ilişkilere değer veren, her şeyden önce karşı tarafın ne istediğini anlamaya yönelik bir bilinci kendi bilgi, tecrübe ve sanatımızla bütünleştirmek, çeşitlendirmek ve ortaya modası geçmeyen ortak bir eser çıkarmaktır. Bu bağlamda iletişim ve psikoloji çok önemli unsurlardır.

İpek Koray Design için yaratıcılık bağlamında her şeyin özü; ön yargı ve tutuculuktan uzak, çağdaş bir düşünce ve üretim gücüdür.